U prostorijama Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija održan je sastanak sa Jasnom Pejović, osnivačem inovativnog start up projekta Flourish, koji predstavlja aplikaciju za razvoj socijalno-emocionalne inteligencije.

Sastanak je za cilj imao mogućnost saradnje na projektima posvećenim razvoju emocionalne inteligencije u obrazovanju. Brojna istraživanja potvrđuju značajan uticaj aplikacije na uspjeh učenika i studenata. Direktorice direktorata za predškolsko i osnovno obrazovanje i gimnazijsko i stručno obrazovanje, Svetlana Drobnjak i Marija Gošović i direktor Ispitnog centra, mr Miloš Trivić vjeruju da bi zajednički napori u ovom pravcu mogli donijeti značajne benefite ne samo obrazovnom sistemu u Crnoj Gori, već i društvu u cjelini.

Flourish je naučno dokazano rješenje za razvoj emocionalne inteligencije, čiju je validaciju omogućila podrška Fonda za inovacije Crne Gore, kroz Kolaborativni grant. Sprovedeno istraživanje u saradnji sa Filozofskim fakultetom, odsjekom za psihologiju, pokazalo je da 85,9% korisnika ostvaruje značajan napredak u emocionalnoj inteligenciji nakon samo tri mjeseca korišćenja aplikacije, dva puta sedmično po 10 minuta.

Dodatno, Flourish je prepoznat kao jedno od 15 najboljih EdTech rješenja u Sjedinjenim Američkim Državama, u okviru prestižnog Tools Competition-a. Ovo priznanje ne samo da potvrđuje kvalitet i inovativnost rješenja, već otvara vrata ka američkom obrazovnom sistemu, koji aktivno traži efikasne načine za integraciju emocionalne inteligencije u univerzitetske programe. Razvoj mekih vještina i emocionalne inteligencije kod studenata pokazao se kao ključni faktor za njihovu zapošljivost i profesionalni uspjeh, omogućavajući im bolju pripremljenost za tržište rada i izazove savremenog poslovnog svijeta.

Osim kod studenata, razvoj emocionalne inteligencije pokazao je izuzetno značajan efekat i kod nastavnika. Istraživanja su pokazala da emocionalna inteligencija nastavnika direktno utiče na akademski uspjeh učenika, jer doprinosi boljoj komunikaciji u učionici, smanjenju stresa i većem angažovanju učenika.